پرینت رنگی

چـــاپ دیجیـــتال ورقی

list geymat

 چاپ انواع کارت ویزیت، کارت دعوت، کاتالوگ، فلایر و…

با حذف لیتوگرافی و مراحل آماده‌سازیمرسوم در دیگر تکنیک‌های چاپی در این شیوه، با امکان چاپ مستقیم فایل، نه‌تنها در وقت صرفه‌جویی بسیار میشود بلکه در بسیاری موارد به‌ویژه در تیراژهای محدود از لحاظ هزینه نیز مقرون به‌صرفه‌تر از انواع چاپ خواهد ‌بود.

همچنین با توجه به کیفیت بالای این شیوه‌ی چاپ میتوان برای نمونه‌گیری پیش از چاپ افست(Proof) از آن بهره گرفت.

چاپ دیجیتال
چاپ دیجیتال یکی از روش‌های تبدیل تصاویر دیجیتال به محصولات چاپی است. این روش معمولاً شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای کم تعداد توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که بوسیله چاپگرهای لارج فرمت و/یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان حرفه ای انجام می‌شود. چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با روشهای سنتی مثل چاپ افست است ولی این قیمت بالاتر معمولاً با صرفه جویی در هزینه های دیگری که در تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند برای تیراژهای کم تعداد جبران می‌شود.
چاپ ديجيتال نوعي چاپ است که در آن به جاي بهره گيري از دستگاه ها و ماشين آلات دستي و نيمه اتوماتيک افست از دستگاه ها و ماشين آلات چاپ ديجيتال و تمام اتوماتيک استفاده مي شود و موجب کاهش بسيار زياد در زمان چاپ و همچنين بالا رفتن کيفيت چاپ مي شود گفتني است که در روش چاپ ديجيتال کيفيت بدست آمده به مراتب بالاتر از چاپ افست مي باشد.
منظور از چاپ دیجیتال چیست؟ در حال حاضر منظور از چاپ دیجیتال در بازار چاپ، عمدتاً چاپ تونری با استفاده از انواع چاپگرهای لیزری حرفه ای بر روی انواع کاغذ است.

دستگاه های چاپ دیجیتال
دستگاه های چاپ دیجیتال که امروزه در صنعت چاپ تحول بزرگی به شمار می آیند می توانند تعداد کم و یا زیاد سفارشات چاپی را با سرعت بسیار بالا و در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت چاپ نمایند. از جمله خدمات چاپ دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
» چاپ دیجیتال کارت ویزیت گلاسه فوری
» چاپ دیجیتال کارت ویزیت لمینیت براق فوری
» چاپ دیجیتال کارت ویزیت لمینیت مات فوری
» چاپ دیجیتال کاتالوگ فوری
» چاپ دیجیتال انواع کارتهای تبریک، دعوت و … فوری
» چاپ دیجیتال پوستر فوری
» چاپ دیجیتال بر روی کاغذ تحریر و گلاسه تا ضخامت ۳۰۰ گرم.

تفاوتهای اساسی چاپ دیجیتال
چاپ دیجیتال با سایر روش‌های چاپ مثل چاپ افست و یا لتر پرس دارای تفاوت اساسی است. برخی از این تفاوت‌ها به شرح زیر است:
• به دلیل حذف مراحل پیش از چاپ شامل لیتوگرافی، فرایند چاپ دیجیتال کوتاه تر است
• در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه‌های چاپی ارتباطی ندارد و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابتی است
• در این روش میزان مواد باطله شامل کاغذ و مواد شیمیایی کمتر است چون نیازی به رسیدن به رنگ و یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد
• چاپ دیجیتال در هر دور چاپ می تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی‌شود

کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال در تیراژ محدود
در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ دیجیتال در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه پایین وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا چاپ دیجیتال محصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد. یک چاپگر دیجیتال برای چاپ دیجیتال میلیون‌ها برگ ساخته نشده است، بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران برگ چاپ دیجیتال کند- که البته این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد – بنابراین با توجه به هزینه تمام‌شده و سرعت کار، چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و مقرون به‌صرفه است. البته از سال ۲۰۱۰ فناوری‌های نوین در چاپ دیجیتال به کار گرفته شد که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر و همچنین تغییر سیستم پاشش جوهر، چاپگرهای دیجیتال جوهرافشان توانستند بسیاری از محدودیت‌ها را در زمینه سرعت و هزینه تولید کنار بزنند.

چاپ دیجیتال شخصی
در چاپ دیجیتال با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید هر نسخه از محصول چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی چاپ کنید. به عنوان مثال شما می توانید کارت تبریک‌های شخصی شده با تصاویر مختلف و یا کارت پرسنلی با طرحهای مختلف را در هر دور چاپ دیجیتال کنید. همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ دیجیتال را می دهد. یعنی می توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می تواند شماره سریال و یا نام گیرنده و یا تصویر هر فرد باشد.

دستگاه چاپ دیجیتال 

  تعداد رنگ: ۴ رنگ

  دقت چاپ: ۶۰۰ dpi

  اندازه چاپ: تا ۱۲۰×۳۱سانتیمتر

 گِرماژ کاغذ قابل چاپ: تا۳۰۰ گرمی

ویژگی ها

سریع‌ترین دستگاه چاپ رنگی ورقی با بالاترین کیفیت چاپی موجود

امکان چاپ در تیراژهای پایین

عدم وابستگی هزینه‌های مستقیم چاپ به تیراژ

امکان چاپ اطلاعات متغییر

مناسب برای درج اطلاعات فردی کارت عضویت، کارت دعوت، تقدیرنامه

 

نوع کاغذ

  • تحـــــریر
  • گلاســــه
  • پشت چسبدار 
  • و …

 

خـــط تا پـــــــــرفراژ

  • سلفون و لمینیت 
  • صحافی منگنه و سیمی
  • صحافی چسب گرم و سرد در ابعاد A4
  • دور گرد کردن کارت ویزیت در تیراژ کم
  • منگنه لوپ